مراحل ساخت و راه اندازی سایت

مراحل ساخت و راه اندازی سایت

برای ساخت سایت باید مراحلی طی شود و سامانه هایی برای ثبت سایت وجود دارد که نیاز هست که در آن ثبت نام کنید.
برای ساخت سایت اول باید یک هاست تهیه کنید و این هاست ها را می توانید از هر هاستینگ معتبری تهیه کنید. هاست یک فضای میزبانی هست که به شما اجازه می دهد تا فایل ها و سورس های خود را در فضای اینترنتی بارگذاری کنید. بعد از خرید هاست در اصل دیگر یک سایت دارید که می توانید آپلود کنید و دامنه به آن متصل کنید.
بعد از خرید هاست نوبت به خرید دامنه می رسد و شما می توانید هر دامنه ای را که آزاد باشد ثبت کنید. در انتخاب دامنه دقت کنید که معنادار باشد چون بعد از خرید دامنه قابلیت تغییر نام دامنه وجود ندارد. 
برای داشتن یک سایت باید اول براورد کنید و با آینده نگری تصمیم بگیرید که تا کجا می خواهید پیش بروید. اگر می خواهید از بابت اطلاعات سایت خیالتان راحت باشد بهتر است با یک شرکت طراحی سایت هماهنگ کنید.
یرای داشتن دامنه ملی مثل دامنه .ir باید در سامانه ایرنیک حساب داشته باشید و مدارک برای این سامانه ارسال کنید. برای ثبت نام در این سامانه از طریق این لینک وارد سایت ایرنیک شوید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.
برای راه اندازی سایت اول بهتر است طراحی شود و بعد که همه چیز آماده شد بیایید هاست و دامنه بخرید و بقیه مراحل را انجام دهید. برای راه اندازی سایت نیاز به هاست مناسب دارید که با سیستم بک اند سایت شما هماهنگ باشد. برای هماهنگ بودن هاست با سیستم از طراح بک اند سوال بپرسید که چه هاستی مناسب سیستم شما هست و بعد خرید هاست کنید.
برای داشتن سایتی مدرن و امروزی باید از فرانت کار حرفه ای استفاده کنید تا یک کار تمیز و شیک تحویل دهد. برای انتخاب یک طرح عالی اول باید ui و ux سایت طراحی شود و بعد طراحی صفحات اجرا شود و پس از آن بک اند بر اساس امکانات سایت کد نویسی می شود و بعد بک اند و فرانت را هماهنگ می کنند.
مراحل ساخت و راه اندازی سایت به ترتیب عبارت اند از:

  1. ایده سایت
  2. طراحی ui
  3. طراحی ux سایت
  4. طراحی فرانت اند سایت
  5. طراحی بک اند سایت
  6. هماهنگ سازی سایت با هاست
  7. خرید دامنه
  8. ست کردن dns های دامنه به هاست

مراحل را بهتر است به ترتیب انجام بدهید و برای ست شدن دی ان اس دامنه بر روی هاست هم چند روز زمان میبره.
بعد از راه اندازی سایت و گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی حتما نیاز است محتوای سایت را کامل کنید و آماده به کار باشه و بعد برای نماد اعتماد الکترونیکی از طریق سایت اینماد اقدام کنید.
بعضی از درگاه های اینترنتی و درگاه مستقیم بانک های عضو شتاب نیاز به کد مالیاتی واینمادنیز دارند که بعد از این مراحل به سایت شما درگاه می دهند.
امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

 

تغییر یافته در تاریخ : 2022/05/31
نویسنده: حسن احمدی