چگونه ایده کسب و کار را به واقعیت تبدیل کنیم؟

چگونه ایده کسب و کار را به واقعیت تبدیل کنیم؟

  1. ایده کسب و کار از کجا سرچشمه می گیرد؟
  2.  ایده کسب و کار را چگونه می توانیم تبدیل به واقعیت کنیم؟ 
  3. کسب و کار اینترنتی نیاز به چه پیش نیاز هایی دارد؟

  سوالاتی که در این مقاله به جواب های آن می پردازیم و این سوالات جزو سوالات اساسی راه اندازی کسب و کار ها هست و برای شروع واقعا باید برای این سوالات جواب خوبی داشته باشید.

   

  ایده کسب و کار


  سوال اول
  ایده کسب و کار از روی علاقه افراد پیدا می شود و در هر زمینه ای که علاقه دارید و در آن فعال هستید می توانید مشکل یابی کنید و بعد از پیدا کردن مشکل گروه افرادی که در آن هستید راه حل خوبی ارائه کنید و از آن به صورت مستمر بهره ببرید.
  یکی دیگر از راه هایی که می توان به ایده مناسب رسید این است که شما بیایید کسب و کار های دیگر را مشاهده کنید و مشکلات آن را پیدا کنید و راه حلی برای آن بیابید و بعد از بررسی کامل نسخه جدیدی از آن ایده را با امکانات کامل تری ارائه دهید. مثلا با بررسی برنامه دیوار که یک برنامه جامع ثبت آگهی هست می بینیم خیلی کلی هست و در زمینه موضوعات زیادی وارد شده و این شاید برای گروه های خاص کاربران مورد رضایت قرار نگیرد و نیاز به یکضبرنامه مخصوص خود را داشته باشند مثلا نمونه تغییر یافته دیوار که تازه بر روی کار آمده در زمینه آگهی استخدام هست و به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکنه برنامه کافه نور است که در بازار نیز منتشر شده است.
  سوال دوم
  ایده کسب و کار یک روزه به بهره برداری نمی رسد و مثل استخدام نیست که ثمره چندین سال زحمت و یادگرفتن مهارت ها یک روزه در روز مصاحبه به بار بنشیند.
  ایده وقتی به بار می نشیند که توسط اکثر جامعه هدف مورد قبول واقع شود و از آن استفاده کنند. جامعه هدف به مجموعه افرادی که نیازمند به خدمات شما هستند گفته می شوند که در گروه ها و از راه های مختلف ترویج کسب و کار به دست می آیند.
  کسب و کار هایی که دارای حریف قوی هستند رقابت سختی دارند و باید خیلی تلاش کنند تا رضایت کاربران خود را به دست بیاورند. کسب و کار هایی که رقیب ندارند و اولین مرجع هستند نیازی به رقابت ندارند و می توانند با خیالی آسوده و با زمان بندی دلخواه ایده خود را پیاده سازی کنند.
  سوال سوم
  پیش نیاز های راه اندازی کسب و کار اینترنتی بسیار گسترده است و نیاز هست چند کتاب مفید بخواهید که پیشمهاد می کنم کتاب اکادمی یک را بخوانید که در این مطلب پیوست کرده ام.
  شما برای راه اندازی کسب و کار اینتزنتی نیاز به مخاطبین گسترده دارید و اگر این چامعه قابل توسعه باشد قطعا ایده بهتری دارید.
  برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به موارد زیر دارید.

  اگر هم بخواهید در گوشی اندروید و ای او اس کار خود را توسعه دهید نیاز به اپلیکیشن و طراحی آن دارید که معمولا متصل به وب سایت می باشد .
  امیدوارم این مطلب که به سه سوال اساسی در زمینه کسب و کار جواب دادیم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

   

  تغییر یافته در تاریخ : 2022/05/28
  نویسنده: حسن احمدی