چرا برای کسب و کار خود سایت بسازیم

 چرا برای کسب و کار خود سایت بسازیم

اگر یک کسب و کار در بازار دارید و در یک صنف فعالیت می کنید حتما به فکر ایجاد یک سایت برای فروش انلاین افتاده اید. فضای اینترنتی و فروش اینترنتی یکی از راه های جدید  و موثر برای فروش مستقیم به حساب می آید.

برای داشتن سایت کافیست یک جستوجو در گوگل کنید تا لیست بلندی از سایت ساز های فروشگاهی برای شما بیاورد. هر کدام با طرح ها و اشتراک های خاص خود پلن هایی را ارائه می کنند و شما می توانید سفارش دهید و محصولات خود را در فروشگاه وارد کنید.


فروش آنلاین به شما کمک می کند تا بتوانید فروش مستقیم انجام دهید و محصولات خود را در سیستمی خودکار و کاملا مدرن به فروش برسانید و از این راه کسب درامد کنید و مشتریان خود را مدیریت و همراهی کنید.

طراحی سایت

امروزه همراهی با مشتریان و به دست آوردن مشتری و گرفتن مشتریان ثابت مهم ترین دغدغه فروشگاه ها و کسب و کار های مجازی هست و هر روزه تلاش می کنند تا با برنامه مشخص و هزینه های به صرفه کسب و کار خود را رونق بدهند و مطرح کنند.

مشتری مداری و احترام به مشتری و پشتیبانی سریع و عالی نقش بسیار زیادی در بین کسب و کار ها دارد و بدون پشتیبانی خوب نمی توان در کسب و کار مجازی پیشرفت کرد. فروشگاه اینترنتی بدون پشتیبانی مثل مغازه بدون فروشنده می ماند و طبیعتا باعث نارضایتی مشتری می شود و قطعا با وجود اینماد هم به شما اعتماد نمی کند و سعی می کند که مشتری فروشگاه هایی شود که فعال هستند و پشتیبانی فعال دارند. پشتیبانی آنلاین خوب باعث هویت خوب سایت می شود و به سایت شما جان می دهد و در اصل پشتیبانی بر خط و انلاین روح و روان سایت شماست و اگر نباشد در اصل سایت شما مرده است و محکوم به فناست.

فروشگاه ساز ها و سایت ساز ها معمولا محدودیت هایی دارند و اشتراک های ماهانه و سالانه می گیرند ولی هزینه کمتری نسبت به طراحی سایت اختصاصی دارند.

از سایت ساز ها استفاده کنیم یا سایت اختصاصی برای کسب و کار خود بسازیم؟
سایت ساز ها معایب زیادی دارند و موقت هستند و نیاز به اشتراک ماهانه و سالانه دارند. این سایت ساز ها محدودیت های زیادی دارند و معمولا برای اضافه کردن امکانات جدید نیاز به هزینه جدید دارند. از جمله مهمترین معایب سایت ساز ها عبارت اند از:

  • نداشتن قابلیت کامل و اختصاصی
  • هزینه های اشتراک ماهانه و سالانه
  • قالب های محدود و بدون دسترسی به سورس
  • امکان توسعه محدود و با هزینه
  • محدود بودن تعداد محصولات و فضا
  • نداشتن گوگل کنسول و آنالیکس و دیگر ابزار های نظارتی و سئو

ممکن است برای امکاناتی مثل بکاپ اطلاعات و سایت توسط سایت ساز ها هر دفعه هزینه دریافت شود.
سایت ساز ها مزایایی هم نسبت سایت اختصاصی دارند ازجمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • هزینه کمتر نسبت به سایت اختصاصی
  • نداشتن هزینه نگهداری سایت
  • پایدار بودن سایت و داشتن پشتیبانی سایت ساز
  • سیستم آماده و منحصر به فرد و دارای امکانات لازم فروشگاه

سایت های اختصاصی درسته که هزینه های زیادی برای ساخت و توسعه و نگهداری دارند اما می توان سیستم آن را هر طور که بخواهید در بیاورید و آن را توسعه دهید.
سایت های اختصاصی نیاز به دامنه و هاست دارند که دارای اشتراک سالانه هستند و نیاز هست تمدید شود. همچنین سایت های می توانند به گوگل کنسول و آنالیکس و دیگر ابزار های نظارتی آمار سایت وصل شوند و دوره ای آن ها را به صورت معتبر رصد و آنالیز کنید و برای آینده برنامه ریزی کنید.

فروشگاه


اگر مثلا شما بخواهید تگ های متا و اسکیما را برای سایت به صورت دلخواه تنظیم کنید تا در جستوجوهای گوگل به صورت اختصاصی سایت شما نمایش داده شود می توانید با سایت اختصاصی انجام دهید اما با سایت ساز ها نمی توان همچین تنظیماتی را انجام داد.
در کل برای سئو کردن سایت به صورت اختصاصی و تخصصی سایت نیاز به سایت اختصاصی هم دارید و بهتر است به فکر سایت های اختصاصی باشید.
سایت ساز ها برای کسب و کار های نوپا و کوچک مناسب است و مثل یک سوئیت برای کسب و کار شما به حساب میاد که محدود و کوچک هست و فقط کار راه انداز هست و برای مدت زمان موقت مناسب است.
اگر به فکر توسعه و پیشرفت بسیار زیاد کسب و کار خود هستید مثل دیجیکالا و می خواهید خیلی رسمی و حرفه ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ کار کنید ما پیشنهاد می دهیم که حداقل از فروشگاه ووکامرس و وردپرس سایت اختصاصی خود را بسازید و همیشه به صورت منظم از اطلاعات مشتریان سایت بکاپ بگیرید و کارهای مارکتینگ و همراهی با مشتریان را انجام دهید.
سایت های اختصاصی یک خوبی دیگر که دارند این است که می توانند به هر سرویس و api دیگری که تازه به بازار آمده است وصل شوند مثل سرویس احراز هویت هوشمند از طریق سلفی. این سرویس ها جدید هستند و از ربات های هوشمند و بسیار پیچیده استفاده می کنند و حتی برخی از این سرویس ها با دیتابیس های دولتی مثل ثبت احوال دسترسی دارند و می توانند کار را برای شما خیلی راحت تر و امن تر کنند.

درآمد اینترنتی


خب به آخر های مطلب رسیدیم و به این موضول مهم پرداختیم که جایگاه فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار های سنتی چیست و چه معنایی دارد و هنوز کلی مطلب در این موضوع وجود دارد و هرچقدر تکنولوژی پیشرفت می کند مشکلات و موضوعات جدیدی برای فروش اینترنتی به وجود می اید که هنوز این داستان سر دراز دارد و ما در ادامه اگر عمری باقی باشد برای شما تحقیقات کامل و جامعی انجام می دهیم و نتیجه تحقیقات خود را در قالب مقالاتی به شما دوستداران سایت سنیور ارائه می کنیم
حسن احمدی - خرداد ۱۴۰۱